Kanyon’da Bir Kamyon

 

Tekrar Merhaba!

Biliyorsunuz 2 aya yakın süredir Kanyon’daki Starbucks’ın önüne yerleştim, sizleri ağırlıyorum. Çok şükür gelenim gidenim eksik olmuyor. Siz de hala uğramadıysanız mutlaka bekliyorum, bir süre daha buradayım.

Efendim Kanyon’da geçirdiğim süre boyunca hayretler içerisinde kaldım. O insanlar ellerinde alışveriş torbaları mağaza mağaza geziyor, çevre iş yerlerindekiler öğle arasında güzel güzel yemeklerini yiyor, uzun zamandır görüşemeyen arkadaşlar onca yılın eksiğini bir kahve eşliğinde gidermeye uğraşıyor. Kısacası hep bir koşuşturma, bir hareketlilik var, onların telaşından ben yoruluyorum.

Sonra aklıma geldi, nereden nereye… Bundan taa yüzyıllar önce Kapalı Çarşı da aynı şimdiki büyük alışveriş merkezleri gibi şehrin-ne şehri hatta ülkelerin- kalbinin attığı yermiş. Tabii şimdi de hareketli ama hayal etsenize o dönemde onlarca sokak, binlerce dükkan ve koca bir alışveriş merkezi. Üstelik her ürünün de kendine özel sokağı var. Baharatçılar bir yerde, gümüşçüler ayrı yerde, yemekçiler öteki taraflarda, kumaşçılar, antikacılar say say bitmez…  Aynı şimdiki alışveriş merkezleri gibi.

 

Paylaşınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>